Jdi na obsah Jdi na menu
 


Finská legenda míří na Czech OpenSSV Helsinki

Historicky nejúspěšnější klub ze země tisíce jezer, SSV Helsinki, si přijede na Fortuna Czech open dobře zahrát, osahat si evropské kluby před lednovým EuroFloorball Cupem a v neposlední řadě také utužit nově utvořený tým.


inzerce

Největší přestupní rybou této sezóny je Tero Tiitu. Sportovec s velkým S se SSV upsal minulé pondělí na jednu sezónu. Motivovala jej změna prostředí, nové výzvy a nutnost jít v životě stále kupředu.

Dalšími posilami jsou Toni Lötjönen z týmu HIFK, Jarkko Lappalainen ze švédského Jönköpings IK a Tom Strömsten, který loni zastával post kapitána v týmu Tapanilan Erä. Zpět ve hře je také reprezentační obránce Kari-Matti Ratsula, který si na loňském Czech openu ošklivě zranil koleno a celou sezónu nehrál.

SSV se zdá být silnější než kdy jindy.  Vždyť v minulé sezóně prohráli jenom dva zápasy z 41 (včetně YleX cupu – obdoba českého Poháru ČFBU)!

Další novinkou v tomto klubu a vlastně v celém florbalovém světě je testování technologie A4SP: Floorball´08. Propojením senzoru v hokejce s mobilním telefonem hráč získá povědomí o svých technických schopnostech a dovednostech s hokejkou. Zařízení mimo jiné snímá rychlost střely a veličiny spojené s dotekem balonku a čepele (počet doteků, délka trvání, ...).

A vzkaz trenéra Miky "Amu" Ahonena pro fanoušky na Czech open? „Přijdťe se podívat na pěkný rychlý florbal, ve kterém se pohybuje jak balónek tak hráči a ve kterém se skóruje!“