Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kožušník: Bedla nemusí vyhrát všechnoPavel Kožušník
Už loni se v anketě švédského Innebandymagazinet stal Pavel Kožušník nejlepším českým zástupcem. Letos své postavení na naší scéně potvrdil a stal se florbalistou sezóny. Přál by si ale ještě vydařenější ročník než ten letošní.
inzerce

Co pro tebe tahle cena znamená?

Těší mě to, ale zároveň to nijak nepřeceňuji. Vím, že se mi loni na světovém šampionátu povedlo pár zápasů, které byly náhodou v televizi, a to rozhodlo.

(anketa změnila charakter z hodnocení roku na hodnocení sezóny, proto se do letošního ročníku počítal ještě první půlrok roku 2006 – pozn.redakce)

A co letošní sezóna? Dostali jste se s Havířovem do finále a ty jsi byl docela na očích.

Dostali jsme se sice do finále, ale nijak jsem nezářil. Kdyby se brala jen tato sezóna, tak by to musel vyhrát Bedla. Ale nakonec ten nemusí vyhrát všechno, když už Tatran vyhrál, co se dalo (smích).

Každopádně se ti podařilo vyhrát v téhle anketě poprvé.

To je pravda. Předtím jsem skončil jenom někde ke konci první desítky. Takže z tohoto pohledu to byla moje nejlepší sezóna.

No a myslíš, že máš za sebou i lepší ročníky?

Loni na jaře se mi dařilo tak jako nikdy. Tato sezóna byla spíš taková moje průměrná. Nebylo to nic extra. Nevím, jestli jsem měl lepší sezóny, ale věřím, že lepší sezóny mít budu. Hlavně podzim 2008 bude důležitý.

Přemýšlíš už teď během přípravy na další sezónu o světovém šampionátu v Praze?

To je ještě hodně daleko. My předtím máme ještě kvalifikaci poháru mistrů a doufám, že boj o titul v lize, takže o mistrovství zatím vůbec nepřemýšlím. Teď chci hrát dobře a být úspěšný s Havířovem a na MS začnu trochu myslet až po příští sezóně.

Aktuální cíl Havířova je tedy kvalifikace mezi evropskou elitu?

Nechceme si během kvalifikace udělat nějakou ostudu. Neříkám, že musíme postoupit, ale chceme si minimálně zahrát vyrovnané zápasy proti špičkovým týmům a zkušenosti potom využít v play-off. Každopádně se na ten turnaj připravujeme poctivě.

V týmu máš funkci pokladníka. Budeš muset do společné kasičky něčím přispět za svůj triumf?

Zatím jsem neodsouhlasil příspěvkový řád (smích). Možná zkusím příspěvek za vítězství zrušit. Ale pochybuju, že mi to projde. U nás vládne bohužel demokracie, tak se tomu asi nevyhnu (smích).