Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ankety florbalistek ovládla Ilona NovotnáIlona Novotná

S florbalem začala čerstvá vítězka ankety o Florbalistku sezóny 2006/2007, Ilona Novotná na pražském gymnáziu Písnická. Uběhlo jedenáct let a hráčka s 11 na dresu získala své první extraligové zlato, po bronzových a stříbrných letech získala letos mistrovský titul s týmem Děkanky.

inzerce

V letošní sezóně se však nejlepší florbalistce, která získala také ocenění pro nejužitečnější hráčku extraligy, dařilo i na mezinárodním poli. Na svém pátém mistrovství světa v pořadí dokázala společně se spoluhráčkami vybojovat vytoužené páté místo a pomoci tak připravit cestu k budoucím bojům o medaile.

"Tři vítězství jsem nečekala. Myslela jsem, že nějaké vyjde, ale že to budou tři... Tahle sezona vyšla nad očekávání. Všechny cíle, které jsme měly, jsme splnily. Tohle individuální ocenění je třešinka na dortu," řekla Ilona Novotná v rozhovoru pro ČTK a Pražský deník.

To, že v obou ženských kategoriích vyhrála právě Novotná schvalují i její protihráčky: „Ilča si zaslouží vítězství v obou kategoriích, v Děkance ukázala svoje zkušenosti a ještě ke všemu vyhrála kanadské bodování. Ale co bych hlavně vyzdvihla je její výkon v reprezentaci, kde hrála na postu obránce, protože si myslím, že když je hráčka takových útočných kvalit schopná zahrát beka, tak jí titul florbalistka sezóny určitě patří,“ pochválila Novotnou například Jana Vojáčková z FbŠ.

V obou anketách porazila Ilona Novotná reprezentační kolegyni Danu Bursovou z Liberce, na třetím místě v kategorii florbalistka sezóny skončila Diana Brennerová, mezi nejužitečnějšími hráčkami pak pomyslný bronz patří Lence Bartošové.

 

Pořadí v anketě Florbalistka sezóny 2006-07

1. Ilona Novotná 161

2. Dana Bursová 90

3. Diana Brennerová 78

4. Magdaléna Šindelová 62

5. Kristýna Jílková 62

6. Denisa Billá 41

7. Eliška Křížová 41

8. Petra Skružná 34

9. Hana Kalousová 33

    Zuzana Macurová 24